Senegal 2010

Pierwszy wyjazd do Afryki odbył się w 2010 roku. Organizatorem wyprawy była Łódzka Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej City Bum Bum. To był pierwszy zorganizowany wyjazd Wojtka Pęczka i jego 14 osobowej grupy z Polski do Senegalu a dokładnie wioski Abene w południowym regionie Casamance. Cel wyprawy: Nauka gry na bębnach djembe i dun-dun, nauka tańca afrykańskiego, poznanie kultury i życia codziennego mieszkańców tego właśnie regionu. No i oczywiście odsapnięcie od codzienności w naszej zabieganej egzystencji. Pierwsze trzy tygodnie to intensywne warsztaty gry z Seckou Keita oraz tańca z Landing Mane. Poznaliśmy takie rytmy jak Zaouli 1,2,3,4, Djaka, Kala, Tubaka oczywiście na djembe i bębnach dundun. Natomiast na warsztatach afro dance takie oto tańce: Soli, Bougarabou, Diansa, Efun i Dununba.

 

Poza warsztatami planowanymi zamiast plażować nad oceanem można było dodatkowo wykupić zajęcia djembe jak i zajęcia nauki gry na korze (afrykańska harfa). Po za tym wieczorne pogrywanki, odwiedziny wiejskiej szkoły i miejscowych artystów. Zaliczenie wiejskiej dyskoteki jak i plażowej potańcówki. Wyjazd do miasta Ziguinchor na targ w wiadomych celach. W tej samym mieście mieliśmy też przyjemność wziąć udział w festiwalu muzyczno-tanecznym.

Ostatni tydzień spędziliśmy na cudnej wyspie Carabane intensywnie robiąc NIC.

Wyjazd niesamowicie udany, progres po warsztatach odczuwalny, satysfakcja nieoceniona. DZIĘKUJEMY CITY BUM BUM :) www.citynumbum.pl

Zapraszam do galerii z naszego wyjazdu. Autorami zdjęć są jego uczestnicy.