VII Ethno Dununba Camp – plener djembe&dundun/ 7.07-13.07/Stacja Wolimierz

Serdecznie zapraszam na kolejny nasz bębniarski plener z Ethnica-Art. To już 7 Ethno Camp więc data 7.07 jak najbardziej mówi za siebie jako początek naszego spotkania. Natomiast kończy się 13 lipca w 14 rocznicę powstania naszej szkoły rytmu.
Tradycją stało się organizowanie EC co rok w innym miejscu. W tym roku zawitamy w miejscu o które już dawno było na naszym celowniku jeśli chodzi o Ethno Camp czyli Stacja Wolimierz, znana w całej Polsce z organizowanego tam festiwalu i specyficznego artystycznego klimatu. Pełny opis i zdjęcia tego magicznego miejsca znajdziecie w Dyskusji Wydarzenia.https://www.facebook.com/events/584051996583156/?active_tab=discussion
W tym roku troszeczkę zmieniła się nazwa pleneru na Ethno Camp Dununbomania ponieważ głównym tematem rytmicznych spotkań będą rytmy z rodziny Dununba granych w trakcie święta Baradasa w Gwinei (taniec silnych mężczyzn) Więcej o nim podam w dyskusji wydarzenia. Będzie to nasz pierwszy tego typu plener z tym rytmem i można zaryzykować powiedzeniem że będzie początkiem długiego cyklu kontynuowanego co rok. Warto więc już w tym roku być żeby zbudować porządne fundamenty w tym rytmie.
————————————————————————————————————
Kuchnia w tym roku tylko wege, noclegi nietypowo bo integracyjne na poddaszu uroczego domu. Dwa duże pomieszczenia. (koniczność zabrania swojego śpiwora) Jest też możliwość skorzystania z pola namiotowego na terenie Stacji jeśli ktoś woli zachować prywatność.
Jak co roku i co wieczór naszego pleneru integracyjne ognisko na które integracyjnie zbieramy drewno z pobliskiego lasu..
————————————————————-
Planujemy aż trzy grupy zaawansowania.
GRUPA SREBRNA – dla początkujących którzy mieli już bęben djembe między nogami, wiedzą też już o istnieniu bębnów dundun, jednakże nawet całkowicie początkujący tutaj się odnajdą. Jeżeli okaże się że uzbiera się jeszcze jedna grupa chętnych osób które nigdy jeszcze nie grała to utworzymy dla nich grupę całkowicie początkującą. Grupę Srebrną poprowadzę ja czyli Janusz Czarnecki z szkoły Rytmu Ethnica-Art (pełny opis w dyskusji wydarzenia TUTAJ)
GRUPA ZŁOTA– dla osób które grają co najmniej rok i pewnie czują się w grze na djembe i przynajmniej na poziomie podstawowym na bębnach basowych dundun. Poprowadzi ją nasz przyjaciel z Czech, utalentowany multiinstrumentalista i wspaniały człowiek Pavel Nowak ( pełny opis w Dyskusji Wydarzenia TUTAJ)
GRUPA PLATYNOWA- Dla osób które już mają doświadczenie w grze rytmów trójkowych w metrum 6/8. Zapewne będzie to najmniej liczna grupa (kameralna), materiał będzie dość wymagający jednakże Pavel Nowak na pewno poradzi sobie z jego przekazaniem.
——————————————————————————————————————
PLAN
Ruszamy 07.07 w piątek obiadem o 13.00 po obiedzie o
14:00-16.30 warsztaty grupa SREBRNA
W tym dniu grupa złota i platynowa ma warsztaty razem o 16.30 i kończymy tuż przed kolacją o 19.00 a potem szykujemy nasze pierwsze integracyjne ognisko. Bębny, śpiewy i hulanki do rana.
Od soboty już według poniższego planu,
7:45 – 8:45 – joga z Ewą
9:00 – pyszne śniadanie
10:00 – 12:30 – warsztaty grupa Złota z Pavlem
13:00 – obiad
14:00 – 16:30 – warsztaty grupa Srebrna z Januszem*
16:30 – 19:00 – warsztaty grupa Platynowa z Pavlem*
19:00 – kolacja
20:00 – sprzątanie lasu z suchego drewna
21:00 – ognisko
* – długość warsztatów może być czasem przedłużona. Na miejscu ustalimy czy posiłki będziemy spożywać w jednej grupie czy też według innych uzgodnień.
W ostatni dzień czyli 13.07 w czwartek skończymy nieco wcześniej ale to jeszcze potwierdzę jak będę wiedział jak większości pasuje.
Możliwe że zostaniemy aż do piątku a co tam:)
Jeżeli nie uzbiera się grupa Srebrna to wtedy dwie grupy Złota i Platynowa będzie miała po 3 godz warsztatów a nie 2,5  godz
————————————————————————————————————–
CENNIK (nocleg+ posiłki+ warsztaty+ ognisko+ joga) 7 dni pleneru.
A. Jedna grupa przez 7 dni 1300 zł / 1500zł po 7 czerwca
B. Dwie grupy przez 7 dni 1500 zł / 1700zł po 7 czerwca
C. Trzy grupy (mega wyzwanie) 1700zł / 1900zł po 7 czerwca
Płatność 50% zadatku do daty 7 czerwiec 2023r. Wpłaty po tej dacie są już w całej kwocie podanej wyżej.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem warsztatyethnicaart@gmail.com pytania można też zadawać telefonicznie pod nr 790 881 317