Janusz Czarnecki

Jestem założycielem firmy Ethnica-Art - miłośnikiem muzyki i  kultury zachodnio- afrykańskiej, dla którego zamiłowanie do rytmu stało się sposobem na życie.

Postawiłem sobie cel propagowania gry na wspaniałych instrumentach jakimi są bębny djembe i basowe bębny dun-dun. Przedewszystkim muzkę i taniec z regionu Gberedou w środkowo wschodniej części Gwinei w Afryce Zachodniej.  W tym celu organizuję warsztaty i zajęcia cykliczne gry i tańca. Pokazy zespołów taneczno-muzycznych. W powyższym celu organizuję też Ogólnopolskie Dni Djembe a także  warsztaty dla instruktorów gry na djembe i dun-dun.

Naukę i szlify zdobywałem u nauczycieli w Afryce i Europie.

Moimi nauczycielami są:

Djembe, dun-dun - Mansa Camio, Seckou Keita, Babara Bangoura, Mame Fara Diouf, Pathé Diop, Seydina Ndoye, Karim Camara (Senegal), Maxime Piazza (Francja), Adama Bilorau Dembele, Tahirou Ouedraogo Djembe ( Burkina Faso), Bouba Diakite, Gaspard Conde, Daouda Camara, Mohamed Mackan Sylla, Sekou Camara(Gwinea),Sean Mahoney (Australia) Kuba Pogorzelski, Wojtek Pęczek, Łukasz Dembiński, Kuba Lichwa (Polska).

Nauczyciele kory (afrykańska harfa) -Aliou Gassama, Abdoulay Badji (Senegal), Bouba Kouyate (Gambia)

          Taniec afrykański- Landing Many (Senegal)

W 2008 roku ukończyłem kursy masażu i terapii dźwiękiem wg.metody Petera Hess'a. Posiadam certyfikat 4-go stopnia wystawiony przez Instytut Terapii Dźwiękiem w Uenzen. W 2014 roku zostałem instruktorem Metody Strategicznej Polistymulacji MSP którą propaguję w różnych ośrodkach szkolnych m.in w Zespole Szkół Specjalnych w Kup oraz na konferencjach naukowych.

Od 2007 roku zrealizowałem już wiele projektów i zdobyłem spore doświadczenie zawodowe, które poparte jest referencjami .

Reklamy